Close

28.5.2022

Vítězný maraton znamenal postup do finále

Sen všech fanoušků na turnaji J&T Banka Ostrava Beach Pro se splnil. Česká dvojice Ondřej Perušič, David Schweiner postoupila po neobvykle dlouhé bitvě se Španěly Pablo Herrerou a Adriánem Gavirou do finále a v něm vyzvou Nory Anderse Mola s Christianem Sørumem.

Češi měli pravdu, že semifinálový duel bude zcela jiný než včerejší souboj ve skupině. Dopadl však úplně stejně vítězstvím 2:0, což znamená, že si Perušič se Schweinerem potřetí zahrají v Ostravě o titul.

Měli skvělý vstup do zápasu a rychle vedli až šestibodovým rozdílem. Dařilo se jim na servisu, čímž nedovolili Španělům připravit si kvalitní útok. Ti sice v závěru setu snížili až na 18:19, jenže set vyhráli za bouřlivých ovací fanoušků domácí hráči. „Ten začátek jim hodně nevyšel. Hlavně Pablu Herrerovi, který udělal několik nevynucených chyb. Zároveň si ale myslím, že jsme na ně byli dobře takticky připraveni, dobře jsme podávali a drželi jsme se na ztrátách. Ten druhý set už to byli Španělé, jak je známe. Nedělali chyby nebo jen výjimečně. Dobře podávali a pod tlakem jsme byli i my,“ shrnul klíčové momenty zápasu Ondřej Perušič.

Nezapomenutelným zážitkem pak bude pro všechny fanoušky koncovka druhého setu. Ten byl mnohem vyrovnanější a přinesl přehlídku nevyužitých mečbolů na straně českého páru a setbolů na straně Španělů. Ti mohli šestkrát set ukončit, Češi měli mečbolů deset. A ten jubilejní zakončil Ondřej Perušič tvrdou smečí. „My jsme nic takového ještě nezažili. Teď nevím, jestli bohužel nebo bohudík, ale jsem rád, že jsme ho vyhráli. Španělé takové dlouhé sety zažívají častěji a většinou v nich vítězí. O to je proměněná koncovka cennější,“ řekl k životnímu maratonu David Schweiner a jeho parťák doplnil: „Je to otázka štěstí a jednoho dvou míčů, kdy to zrovna tomu jednomu týmu vyjde. Že jsme dokázali tak dlouho hrát, za to patří dík i divákům. Oba páry se snažily riskovat servis, přitlačit soupeře a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Nám to na konci naštěstí vyšlo.“

Na finále se pochopitelně oba čeští hráči moc těší, ale jak přiznal David Schweiner, není na okruhu těžšího soupeře, než jsou Norové. „Španělé sice dneska ukázali, že mají taky svoje kvality, ale Norové dlouhodobě ukazují, že jejich hra je stabilní, a hlavně jejich obrana je nekompromisní. Když projdeme přes Andersův blok, máme šanci na úspěch.“

V soutěži žen se do finále probojovaly Brazilky Talita s Rebeccou a Němky Svenja Müllerová s Cinjou Tillmanovou. O třetí místo budou hrát Španělé Pablo Herrera s Adriánem Gavirou s Nizozemci Alexander Brouwer s Robertem Meeuwsenem. Bronz v soutěži žen získá švýcarský pár. O třetí místo budou hrát Joana Heidrichová s Anouk Vergéovou-Dépreovou a Tanja Hüberliová s Ninou Brunnerovou.

Foto: Vlastimil Vacek

28.5.2022