Close

16.5.2022

V elitním turnaji mužů se představí olympijští šampióni i domácí hvězdy Perušič a Schweiner

Pouze 16 nejlepších světových párů předvede své volejbalové umění v hlavním turnaji mužů na J&T Banka Ostrava Beach Pro. Do skupinové fáze bude nasazeno 11 dvojic podle dosavadního postavení ve světovém rankingu. Chybět tak nebudou české jedničky Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem, kteří ostravské publikum vždy nadchli pro špičkový plážový volejbal. Divokou kartu dostali domácí mladíci Jakub Šépka s Tomášem Semerádem.

O zbývající 4 pozice v tzv. main draw se utká ve zrádné kvalifikaci 16 týmů, mezi nimiž jsou i vítězové ostravského turnaje Pablo Herrera a Adrián Gavira ze Španělska nebo vždy silní Lotyši Aleksandrs SamoilovsJanisem Šmedinšem. Kvalifikační část začne už ve středu 25. května, zápasy ve skupinách budou následovat ve čtvrtek a pátek.

Diváci turnaje světové série Elite 16 na vlastní oči nebo u televizních obrazovek uvidí aktuální světové dvojky z Kataru. Cherif Younousse a Ahmed Tijan získali na olympijských hrách v Tokiu bronzové medaile, v Ostravě se představili už vloni. Absolutními hvězdami tohoto sportu jsou zlatí medailisté z Tokia a vítězové turnaje v Dolních Vítkovicích z roku 2019 Anders Mol a Christian Sorum. Norové před třemi lety ve finále porazili Davida SchweineraOndřejem Perušičem. Před rokem se totéž podařilo Holanďanům Alexanderu Brouwerovi s Robertem Meeuwsenem. Jejich krajané Stefan Boermans a Yorick de Groot vládnou světovému žebříčku a na vítkovickém písku samozřejmě nebudou chybět.

České jedničky mají z Ostravy dvě stříbra. Po loňské finálové prohře s Nizozemským párem neskrývali zklamání. V letošním roce už Perušič se Schweinerem jedno finále v turnaji světové série odehráli, když v brazilské Itapemě prošli turnajem kategorie Challenge.

Pod vysokou pecí se představí i zástupci brazilské školy beachvolejbalu. Na úspěchy z předchozích ročníků budou navazovat Andre a George nebo Alison s novým spoluhráčem Gutem. Jejich krajané Álvaro FilhoEvandrem a Bruno Schmidt se Saymonem budou usilovat o postup z kvalifikace.

Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Pro se v Dolních Vítkovicích odehraje na dvou soutěžních kurtech. Plážoví volejbalisté budou mít k dispozici další dvojici tréninkových hřišť.

16.5.2022