Close

28.4.2021

Turnaj v Cancúnu pro naše páry skončil, body do olympijského žebříčku ale přibyly

Druhý turnaj cancúnského 4* trojboje je za námi. Pojďme se tedy společně podívat, jak se našim reprezentantům na jihu Mexika dařilo.

Svou skupinu dohrávaly Maki s Bárou jako jedny z posledních. Jak se říká, nejlepší na konec a tenhle zápas to splňoval dokonale. Naše reprezentantky v zápase o přímý postup do druhého kola play off vyzvaly turnajové jedničky z Brazílie Agathu s Dudou. Vítězství v tomto utkání by naše jedničky katapultovalo do první desítky, což z pohledu kvalifikace do Tokia neslo i nějaké ty bodíky. Maki s Bárou nastoupily do prvního setu zcela soustředěné a zkušeně si dokráčely pro vítězství 21:18. Druhý set byl ale jiná písnička. Naše holky sfoukly Brazilky jak svíčku a vyhrály rozdílem několika tříd 21:11. Minimálně deváté místo v turnaji bylo na světě a na cestě do osmičky stály Holanďanky Keizer/Meppelink.

Výhrou ve skupině si Bára s Maki zajistily přímý postup do druhého kola play off, kde vyzvaly holandskou dvojici Keizer / Meppelink. Už od prvních míčů prvního setu bylo vidět, že holandský pár má velkou převahu na ztrátě, díky čemuž si postupně vytvořil dostatečný náskok, aby set dotáhl do zdárného konce 21:16. Druhá sada začala dost podobně jako ta první. Holanďanky si pomalu ale jistě budovaly náskok. Jenže za stavu 9:5 pro Holandsko přišla Bára na servis a svou sérií korigovala skóre na únosných 9:8. Bohužel pro naše reprezentantky to bylo naposledy, kdy soupeřky zatlačily. Holanďanky znovu najely do modu ztrátování a zápas tak dotáhly do zdárného konce 21:18 a 2:0 na sety. Bára s Maki tak v turnaji končí na děleném devátém místě a připisují tak kýžené body do olympijského žebříčku.

Po prohraném zápase s hvězdným párem Dalhausser/Lucena o vítězství ve skupině se Dave s Perunem museli prát o postup už od prvního kola play off. Soupeřem jim nebyl nikdo jiný než ruský pár Semenov / Leshukov. Tihle ruští reprezentanti měli našim hodně co vracet. Vždyť je zhruba před týdnem naši borci porazili v tiebreaku a postoupili tak do semifinále prvního turnaje tady v Cancúnu. První set tohoto důležitého zápasu byl velmi vyrovnaný. Český pár sice celou první sadu tahal za kratší konec, ale na poslední chvíli skóre otočil a vyhrál 22:20. Druhý set si Semenov s Leshukovem pohlídali a i díky skvělé hře na ztrátu vyhráli 21:16. Tiebreak už byl v podání Rusů jen formalita, jelikož naše jedničky k ničemu nepustili a v poklidu vyhráli 15:7. Perun s Davem se tak s turnajem loučí na 17. místě. Jejich mexická mise je však splněna. Bronz z prvního turnaje z našich reprezentantů udělal olympioniky, a tak mohou odletět do Španělska, kde s Dumkem a Berčíkem odehrají druhé kolo Kontinentálního poháru a pomohou dát šanci na Tokio i dalšímu českému páru.

 

Autor: Martin Mach, foto FIVB

28.4.2021