Close

1.5.2022

Turnaj pod vysokou pecí v nejvyšší sérii Elite 16

V novém kabátě a na ještě vyšší úrovni. Tak se už 25. května vrátí do Dolních Vítkovic světová série v plážovém volejbale. FIVB pro letošní sezónu přišla s novým formátem Volleyball World Beach Pro Tour. Na rozdíl od předchozích ročníků se v hlavní soutěži představí jen 16 nejšpičkovějších mužských a stejný počet ženských párů.

Světová volejbalová federace FIVB v letošním roce představila nový atraktivní formát světové série Beach Pro Tour. Ta je tvořena turnaji v kategoriích Elite 16, Challenge a Future. A J&T Banka Ostrava Beach Pro byl pro svou jedinečnost a třemi ročníky prověřenou organizaci zařazen do nejvyšší úrovně. Dolní Vítkovice tak budou hostit druhou soutěž úrovně Elite 16, která odstartovala na konci března v Mexiku a skončí 27. listopadu v australském Sydney.

„V letošním kalendáři Beach Pro Tour Elite 16 je pouze 9 zastávek a náš turnaj je jediný ve střední Evropě. Ostrava se tak zařadí vedle Paříže, brazilského Ria nebo tradičně vysoce ceněného Hamburku. A ze sportovního pohledu půjde o podívanou nejvyšší kvality, protože do elitní společnosti jsou zvány beachvolejbalové páry z předních pozic světového rankingu. V tom aktuálním se na 3. příčce drží naši muži Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem, kterým se před ostravským publikem vždy dařilo a svou aktuální formu prokázali na dubnovém turnaji úrovně Challenge v Brazílii, kde skončili na 2. místě. Díky divokým kartám se představí také další české páry,“ přiblížil předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta.

Turnaj série Beach Pro Tour bude zahájen ve středu 25. května kvalifikačními utkáními 16 týmů v kategoriích žen a mužů. Pouze nejlepší čtyři páry se kvalifikují do hlavní soutěže, kde doplní 11 nasazených dvojic určených světovým žebříčkem, a držitele divoké karty. Ve čtvrteční a páteční skupinové části se tak mezi muži a ženami představí 16 nejlepších párů. Utkání o medaile přijdou na řadu v neděli 29. května.

1.5.2022