Close

25.4.2019

Světoví a olympijští šampioni už za měsíc na písku pod vysokou pecí

Ve středu 29. května bude v Dolních Vítkovicích úvodním hvizdem zahájen čtyřhvězdičkový turnaj Světové série FIVB J&T Banka Ostrava Beach Open. Mezi přihlášenými týmy jsou české obhájkyně loňského prvenství Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou i držitelé zlatých medailí z olympijských her a světových šampionátů.

 

V Ostravě opět uvidíme kompletní světovou beachvolejbalovou špičku jako vloni. Navíc letos se body z turnaje budou započítávat do olympijské kvalifikace o Tokio 2020 a v turnaji tedy půjde o hodně,“ přiblížil vysokou atraktivitu 2. ročníku Petr Beneš, předseda rady Asociace beachvolejbalu Českého volejbalového svazu.

 

Na čtyřech soutěžních kurtech se fanouškům představí například aktuální světové jedničky v kategorii mužů (Norové Anders Mol, Christian Sørum) i žen (kanadské hráčky Heather Bansleyová, Brandie Wilkersonová). Chybět ovšem nebudou ani Brazilci Bruno Schmidt, Alison Cerutti, Andre Stein a Evandro Oliveira, nebo Holanďané Alexander Brouwer s Robertem Meeuwsenem, kteří mají na svých kontech tituly olympijských šampionů a mistrů světa. Loňský úspěch z Ostravy budou obhajovat španělští volejbalisté Pablo Herrera a Adrián Gavira. O zlepšení loňského 4. místa z ostravského turnaje se pokusí české jedničky David Schweiner s Ondřejem Perušičem.

Také ženská část turnaje bude ozdobena jmény domácích i zahraničních hvězd. Pro Barboru Hermannovou a Markétu Nausch Slukovou je J&T Banka Ostrava Beach Open jedním z vrcholů sezóny. Na písek pod vysokými pecemi se proti letos dominujícím Kanaďankám postaví i brazilské šampiónky Agatha Bednarczuková a Eduarda „Duda“ Santos Lisboaová

 

Těším se zejména na představení českých reprezentantů a také na fanoušky. Nezapomenutelným zážitkem z loňského turnaje bylo kromě vítězství našich děvčat i to, jak fanoušci obdivuhodně podporovali naše týmy za hustého deště v průtrži mračen. Věřím, že letos budeme mít lepší počasí, turnaj si užijeme a společně dotáhneme české týmy k důležitým bodům o olympijské hry,“ dodal Petr Beneš.

 

Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Open odstartuje ve středu 29. května kvalifikačními utkáními, ve čtvrtek ráno následuje hlavní soutěž s 32 mužskými a 32 ženskými dvojicemi, která vyvrcholí finálovými souboji v neděli 2. června. Na víkendové zápasy vyřazovací části turnaje jsou k dispozici vstupenky prostřednictvím sítě Ticketportal.

Máme měsíc do prvního hvizdu a přípravy jsou v plném proudu. Přibývá prodaných vstupenek na víkendové zápasy play-off a věřím, že naplníme tribuny centrálního kurtu, jejichž kapacita se od loňska ještě zvýšila. Atraktivitu turnaje bychom chtěli zvýšit i díky programu ve fanzóně, kde na diváky čeká například občerstvení z Garden Food Festivalu, sportovní atrakce od Českého volejbalového svazu nebo DJ s večerním programem. Pro mimoostravské diváky jsme zajistili zvýhodněné jízdné u Leo Expressu,“ doplnil ředitel turnaje Martin Duka z pořádající agentury Raul.

 

Partnery turnaje jsou Moravskoslezský kraj a Statutární město Ostrava. „Jedním z klíčových bodů podpory kraje je propojení vrcholového sportu se vzděláváním a motivováním mladých lidí k pohybu. Proto věřím, že měsíc před koncem školního roku využijí školy možnosti bezplatného vstupu na turnaj. Vstupné se totiž platí až o víkendu, ve všední dny mohou jít lidé fandit zdarma. Plážový volejbal je na první pohled krásný a svobodný sport, atmosféra kolem něj je uvolněná a letní. Věřím, že turnaj bude nejen pro žáky a studenty úžasnou inspirací jak trávit volný čas,” řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

 

Beachvolejbalový turnaj Světové série se koná v Dolní oblasti Vítkovice již podruhé. Těší mě, že premiérový ročník měl takový úspěch a náš ostravský turnaj byl zařazen mezi tři nejlepší akce Světové série FIVB roku 2018. To jen potvrzuje, že v Ostravě umíme uspořádat tyto akce na vysoké úrovni a můžeme nabídnout ještě něco navíc. V tomto případě atraktivní prostředí. Jinde ve světě se beach volejbal v industriálních kulisách nehraje. Hráči i diváci si odnesli skvělé zážitky a jsem přesvědčena, že se do Ostravy rádi vrátí. Za město mohu říct, že jsme tento turnaj podpořili významnou částkou. Za bonus považuji, že písek, který bude do Dolních Vítkovic na beachvolejbalový turnaj přivezen, nepřijde nazmar, a využijeme jej na veřejných sportovištích i na hřištích základních škol,“ uvedla náměstkyně primátora Ostravy pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Pro hráčky a hráče je jedním ze specifik turnaje právě zmíněné industriální prostředí s celou řadou pro tento sport neobvyklých vizuálních orientačních bodů. „Jsme rádi, že se i letos odehraje světový turnaj v plážovém volejbale J&T Banka Ostrava Beach Open na půdě Dolních Vítkovic. To, že se akce koná právě u nás, jen potvrzuje, že jsme multifunkčním prostorem pro konání velkých festivalů, zajímavých sportovních i kulturních akcí,“ doplnil výkonný ředitel DOV Petr Koudela.

 

Tisková zpráva k stažení: TZ_JT banka ostrava beach open_2019-04-25

25.4.2019