Close

18.6.2018

Světové čtyřky už si vyzkoušely písek v Ostravě

Čtvrtý pár světového žebříčku plážových volejbalistek Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová přijel do Ostravy už v neděli a hned v pondělí dopoledne si vyzkoušel kvalitu kurtů, na nichž se bude od středy bojovat na turnaji Světové série FIVB. Obě hráčky byly po tréninku skvěle naladěné a opět potvrdily, že areál v Dolních Vítkovicích se jim zamlouvá. Fanouškům poslaly pár aktuálních informací a věří, že s jejich podporou se jim podaří na Ostrava Beach Open uspět.

O zdraví

Barbora Hermannová: My jsme nestartovaly na Českém poháru v Praze a raději jsme volily kvalitní trénink. Je fakt, že jsem si natáhla břišní sval, takže to nakonec bylo i lepší řešení. Přece jen při zápase bych to nebyla schopna tak rychle řešit. Takhle jsme to mohli včas podchytit a uzdravit. Myslím, že nyní už je vše v pořádku. Jsme dobře připravené.

O sparingu

Barbora Hermannová: Máme ještě před vstupem do soutěže připravený kvalitní sparing. V úterý v podvečer Polky, pak taky Finky, ale přesný rozpis má náš trenér. O domácí týmy je všeobecně velký zájem, protože mají nejlepší přehled, jsou rychle u všech rozpisů a podobně. Ostatní právě po domácích týmech občas chtějí, aby je zapsali do pořadníků a podobně. Známe se ale všichni velmi dobře, takže je vlastně jedno kdo s kým trénuje.

O písku

Markéta Nausch Sluková: Já jsem čekala, že v Ostravě bude skvělý písek. Připadá mi takový jemnější. Teď jsme například hráli v Americe přímo na pláži a tam byl písek přírodní, mořský. Bylo tam hodně mělkých míst, kdy se člověk dostal až na tvrdý povrch. Tohle tady nehrozí. Žádné mušle, žádné kamínky, bude potěšení na něm hrát. Pocitově bych to popsala asi tak, že je ho dost, člověk se do něj zaboří, ale pak cítí pevnější podklad a může se dobře odrazit.

Barbora Hermannová: Písek opravdu hraje důležitou roli. Někdy vytvoří tvrdou vrstvu, že hra připomíná spíš šestkový volejbal. Hráčky se bojí do něj spadnout naplno a blokařky sbírají jeden bod za druhým. My jsme sice zvyklí na všechno, ale tento typ písku patří mezi ty příjemnější.

O favoritkách

Markéta Nausch Sluková: Já si myslím, že Němky tady budou silné, Kanaďanky a taky Brazilky. Tohle byly v předchozích turnajích adeptky na medaile, určitě i v Ostravě budou chtít dojít hodně daleko. Ta naše soutěž je ale tak strašně vyrovnaná, že ani v jednom turnaji letošní sezony nebylo složení podia stejné. Může se úplně klidně stát, že osmadvacátý pár žebříčku porazí nasazené trojky. Je těžké odhadnout šance jednotlivých párů.

O vlastních ambicích

Markéta Nausch Sluková: Já si myslím, že v tom postavení na žebříčku, které máme, už na turnaje nejezdíme jen pro účast. To by bylo opravdu hloupé tvrdit, že si to jedeme jen užít. Na druhou stranu máme před soupeřkami respekt, hrajeme téměř každý týden a víme, jak kvalitní světová špička je. Bylo by proto hodně odvážné slibovat si tady účast třeba v semifinále. Pro nás je hranice nejlepší desítka, konkrétně to dělené deváté místo. Takže, zahrát dobře ve skupinách a pak se pokusit dojít co nejdál v k.o. systému. Bude záležet na losu, na aktuální formě a také na divácích, jak moc nás poženou za vítězstvím.

Foto: Pavel Lebeda, SPR media

18.6.2018