Close

18.6.2018

Světová esa plážového volejbalu se sjíždějí do Dolních Vítkovic. Úvodní hvizd Ostrava Beach Open zazní už ve středu

Ještě pět dní před zahájovacím servisem turnaje rachotily pod vysokou pecí bagry navážející písek, dnes je všech šest kurtů připraveno pro nejlepší světové hráče a hráčky plážového volejbalu. Diváky čekají prudké smeče, chytré kombinace i emotivní sportovní show v unikátním průmyslovém areálu – turnaj Světové série FIVB v plážovém volejbale, Ostrava Beach Open (20. – 24. června).

Plážový volejbal, který uvidíme v Dolních Vítkovicích, je hlavně kus dřiny a potu, systematického tréninku i silných emocí. Zároveň je to ale sympatický sport, prostě léto a pohoda. A právě proto jsem moc rád, že se turnaj z Prahy přesouvá k nám. K Moravskoslezskému kraji špičkový sport prostě patří,” popsal svá očekávání hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Turnaj FIVB Světové série zahájí ve středu 20. června utkání kvalifikantů, vždy osm nejlepších mužských a ženských dvojic doplní čtyřiadvacítku nasazených párů v hlavní soutěži, která odstartuje ve čtvrtek ráno. Po bojích v základních skupinách postoupí 16 mužských a stejný počet ženských párů do sobotních zápasů play off. Vrcholem turnaje bude osm nedělních utkání o dvě sady medailí. Šance na jejich zisk mají hráči a hráčky z Brazílie, Polska, Německa, USA nebo Nizozemska.

Předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta věří i tuzemským reprezentantům: „Ženské týmy máme ve světové špičce již delší dobu. Mě těší, že ty páry jsou nyní dva na vyrovnané úrovni a pro nás je tak větší šance na dobré umístění. Jde jednak o Markétu Nausch Slukovou s Barborou Hermannovou a o Kristýnu Hoidar Kolocovou s Michalou Kvapilovou. V mužské části máme dvojici Ondřej Perušič a David Schweiner, která zaznamenala veliký výkonnostní skok od loňského roku a fakt, že se pohybují do 30. místa na světovém žebříčku, to potvrzuje”.

Pro fanoušky bude připravena také fanzóna s občerstvením, doprovodným programem, zájemci si například mohou poměřit rychlost volejbalového podání nebo výšku výskoku. Lákadlem je i kontakt mezi publikem a sportovci. „Jsem přesvědčen, že atmosféra i sportovní výkony osloví mladé návštěvníky a přilákají je k plážovému nebo klasickému volejbalu. Mladí sportovci potřebují vzory a věřím, že mezi nejlepšími plážovými volejbalisty světa si své vzory určitě najdou. Přeji také divákům, ať si užijí skvělé zápasy, a sportovcům, ať si z Ostravy odvezou krásné zážitky,” řekl primátor města Ostrava Tomáš Macura.

Zástupce pořádající agentury Raul Marek Tesař očekává početnou návštěvu, kapacita tribun na centrálním kurtu je téměř 3000 diváků. „Naším cílem je zahájení každoroční tradice a rozvoj plážového volejbalu v regionu. Všechen písek homologovaný Mezinárodní volejbalovou federací proto po turnaji využijeme na rekonstrukci a výstavbu ostravských hřišť,” doplnil Tesař.

Úvodní část turnaje (středa – pátek) budou moct fanoušci zhlédnout zdarma, ceny vstupenek na víkendová klání se pohybují od 120 do 200 Kč (dle termínu nákupu), k dispozici je také permanentní vstupenka na oba víkendové dny v hodnotě 250 Kč.

V sobotu se platí za vstup do areálu, v neděli je vstup do areálu zdarma a platí se za vstup na centrální kurt, kde se odehraje osm posledních zápasů (semifinále a další). Vstupenky je možné zakoupit prostřednictvím sítě Ticketportal (www.ticketportal.cz).

 

OSTRAVA BEACH OPEN 2018
– VSTUPENKY
termín nákupu
  Typ vstupu Program 11. – 22. 6. v areálu
so 23. 6. 2018 vstup do areálu (8.00-21.00) osmifinále, čtvrfinále 120 Kč 150 Kč
ne 24. 6. 2018 vstup na centre court (8.00-20.00) semifinále, o 3. místo, finále 170 Kč 200 Kč
permanentka
so-ne
    250 Kč 300 Kč
 
Ostatní vstupné (platí pro obě varianty)
děti do 15 let: snížené denní vstupné 30 Kč
děti do 3 let bez nároku na sedadlo: zdarma
ZTP: 50%, ZTP/P 100% + doprovod 1 Kč, vozíčkáři: zdarma – prodej pouze na místě

 

Program turnaje

Středa 20. června     kvalifikace
Čtvrtek 21. června    pool play/zápasy ve skupinách
Pátek 22. června       pool play/zápasy ve skupinách a play off
Sobota 23. června    play off
Neděle 24. června     semifinále a finále

 

Foto: Pavel Lebeda, SPR media

18.6.2018