Close

23.6.2018

Spanilá jízda českých žen pokračuje. Jsou ve čtvrtfinále

Ani zatažená obloha a občasný drobný déšť neodradil stovky fanoušků, kteří chtěli podpořit české týmy v boji o postup do čtvrtfinále Czech Beach Open. Tribuny centrkurtu v Dolních Vítkovicích byly zaplněné a těsně před polednem nadšeně tleskaly Markétě Slukové a Barboře Hermannové.

České jedničky totiž porazily polskou dvojici Kinga Kolosinska/Katarzyna Kociolková 2:0 a postoupily mezi osm nejlepších. Měly raketový vstup do zápasu a za stavu 9:5 si Polky vyžádaly oddechový čas. Ten jim ale moc nepomohl, protože Sluková s Hermanovou zanedlouho měly k dispozici pět setbolů. Využily až ten třetí, ale získaly důležitý první set. „Na tomhle musíme zapracovat, ne vždy totiž budeme mít v koncovce takový bodový polštář. Setbol je potřeba dotáhnout do konce co nejrychleji, proti jiným soupeřkám by se to nemuselo vždy vyplatit,“ komentovala závěr prvního setu Markéta Sluková.

Jinak ale byly obě české hráčky spokojené především s přípravou na zápas a dobrou taktikou. Ta byla klíčem k úspěchu. „Polská dvojice má trochu zvláštní obranu, blokařka chodí nahoru z hodně nízkého podřepu a nečekaně se vynoří nad sítí. Spoustu bodů jsme opravdu musely tvrdě vybojovat. Rozhodně jsme ale hrály lépe, než včera,“ dodala.

Také Barbora Hermannová upozornila na nepříjemnou hru polské blokařky Kolosinské. „Chvíli mi to trvalo, než jsem si na ni zvykla, ale když jsme měly dobře přihráno, bylo to v pohodě.“ Ve druhém setu začaly Polky přece jen lépe. Vedly 7:3 a domácí tým musel mohutně dotahovat, poprvé šel do vedení za stavu 14:13, pak si vytvořil tříbodový náskok a za stavu 19:16 se zdálo, že mají výhru v kapce. Soupeřky však zvedly hlavu a vyrovnaly na 19:19. „Tohle nebylo moc příjemné. Za stavu 19:16 máte v hlavě už jen ty poslední dva balony, co potřebujete k výhře. Když dají soupeřky bod, je to v pohodě, když přidají další, už začínáte být trochu nervózní a ve chvíli, kdy vyrovnají, máte o výhru v setu veliký strach. Povedlo se nám naštěstí vyhrát důležitou výměnu na síti a měly mečbol. Nervozita opadla a zápas jsme dotáhly do vítězného konce,“ usmívala se Barbora Hermannová.

Ve čtvrtfinále nastoupí české hráčky proti světovým dvojkám Julii Sudeové a Chantal Laboureové z Německa. Podle Markéty Slukové to bude pro ni s Bárou i pro diváky opět zážitek. „Němky jsou opravdu top světová špička a mají na svém kontě letos už několik medailových umístění. Známe je dobře a myslím si, že naše šance na postup jsou padesát na padesát. My ale budeme mít navíc za sebou fantastické publikum, takže uvidíme. Pochopitelně bychom si rády zahrály i v neděli, ovšem čeká nás hodně těžký souboj.“

Foto: Vlastimil Vacek/Czech Beach Open

23.6.2018