Close

24.6.2018

Sluková s Hermannovou jsou ve finále, muži budou hrát o bronz

České plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou budou hrát na turnaji Světové série FIVB v Ostravě o zlato. V semifinále si poradily s německým párem Isabel Schneiderová/Victoria Bienecková. Mužský pár Ondřej Perušič/David Schweiner naopak prohrál s turnajovými jedničkami Pitrem Kantorem a Bartoszem Losiakem z Polska a čeká je boj o bronz.

Zápas ženského semifinále mezi českým a německým párem byl poměrně jednoznačný. Domácí hráčky zvolily velmi účinnou taktiku, nesnažily se hrát na útoku tvrdě, ale naopak umísťovaly míče do volných míst na straně soupeřek. „Je pravda, že holky do nás spíše mydlily a my jsme to umísťovaly. Je to myslím si ta naše síla, že umíme hrát oba styly a přizpůsobit se tomu, co je zrovna třeba. Bylo vidět, že Tory, Victoria Bieneck se necítila úplně ve své kůži, hodně kazila servis, takže jsme si s Barčou hodně připomínali, abychom ji dusili, dokud to jde. Že to pak bude kdo s koho a podařilo se nám to nakonec v koncovce druhého setu odskočit na několik bodíků a už jsme to udržely,“ řekla po zápase Markéta Sluková.

První set české hráčky rozhodly až v koncovce, kterou vyhrála 21:19, v tom druhém však od poloviny vely a postupně náskok navyšovaly. Vedly už o pět bodů (16:11) a nakonec si vybojovaly čtyři mečboly. Ten druhý Barbora Hermannová využila a tvrdou smečí poslala český pár do finále. „Nedá se říct, že by to byl úplně jednoduchá zápas. Na světovém okruhu žádný zápas není bez problémů, pokud ho soupeřky nezkrečují. Určitě jsme musely vytáhnout všechny zbylé síly, které jsme doposud měly,“ hodnotila zápas česká blokařka. Ve finále se české hráčky střetnou s kanadskou dvojicí Heather Bansleyová/Brandie Wilkersonová.

Do boje o zlato se bohužel neprobojovali Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem. Prohráli s polským párem, který je aktuálně nejlepší na světě. Snažili se přizpůsobit rychlé hře světových jedniček, ale prohře 0:2 zabránit nedokázali. “ Hlavní rozdíl byl na servisu, dali nám hodně es a úspěšných podání, kdy jsme měli problém s příjmem a nahrávkou, takže náš útok už nebyl tak dobře připravený. Bohužel z toho plynuly nějaké chyby a jejich obrana,“ hledal příčinu porážky David Schweiner. A Ondrřej Perušič k tomu dodal: „Myslím, že Poláci jsou naprosto právem nejlepší dvojicí světa. Na tak skvělý tým průměrný výkon nestačí, abychom s nimi hráli vyrovnanou partii, museli bychom hrát to nejlepší, co umíme. A to se dnes nestalo. Rozhodně ale nejsme zklamaní a popereme se o bronzovou medaili.“

Foto: Vlastimil Vacek/Czech Beach Open

24.6.2018