Close

21.6.2018

Šest českých nadějí v hlavní soutěži

V hlavní soutěži turnaje Světové série FIVB do bojů zasáhne pouze šest přímo nasazených českých dvojic. V turnaji žen Markéta Sluková/Barbora Hermannová, Kristýna Kolocová/Michala Kvapilová a Martina Bonnerová/Šárka Nakládalová. Mezi muži pak Ondřej Perušič/David Schweiner, Jan Dumek/Václav Berčík a David Lenc/Filip Habr.

Dvaatřicet týmů v každé kategorii je rozděleno do osmi skupin po čtyřech a podle nasazení se utkají o tři postupová místa. Nejprve první se čtvrtým a druhý se třetím, následně pak vítězové a poražení mezi sebou. Celkový vítěz každé skupiny postoupí přímo do druhého kola play off, čtvrtý ve skupině v soutěži končí.

Los českých párů v hlavní soutěži

Muži

Skupina A: Alison/Andre (BRA) – Lenc/Habr (CZE), Bryl/Fijalek (POL), Bouter/ Varenhorst (NED)

Skupina B: Viktor Felipe/Evandro (BRA) – Dumek/ Benčík (CZE), Pedlow/Schachter (CAN) – Prudel/Szalankiewicz (POL),

Skupina H: Perušič/Schweiner (CZE) – Arnas Rumsevičius/Lukas Gazdailis (LTU), Liamin/Krasilnokov (RUS), Leshukov/ Semenov (RUS),

Ženy

Skupina A: Hermanová/Sluková (CZE) – Wachowiczová/Gruszczynska (POL), Stubbeová/van Lerselová (NED) – Fendricková/Laneová (USA)

Skupina B: Laboureurová/Sudeová (GER) – Bonnerová/Nakládalová (CZE), Kolominová/Makroguzová (RUS) – Walsová Jenningsová/Branaghová (USA)

Skupina F: Hughesová/Summerová (USA) – Kravčenoková/Graudinová (LAT), Kolocová/ Kvapilová (CZE) – Kolosinska/ Kocioleková (POL),

21.6.2018