Close

10.5.2019

První písek pro turnaj Světové série v plážovém volejbale už je v Ostravě

Beachvolejbalová akce roku v České republice se blíží! V Dolních Vítkovicích, kde se od 29. května do 2. června uskuteční 4*hvězdičkový turnaj Světové série FIVB v plážovém volejbalu, J&T Banka Ostrava Beach Open, už je první písek.

 

Prvních pět kamionů s pískem dorazilo do areálu ve čtvrtek odpoledne. Jednalo o 150 z celkového množství 1700 tun. Do Dolních Vítkovic postupně z pískovny Střeleč v Českém ráji přijede 55 nákladních aut,” řekl ředitel turnaje Martin Duka z agentury Raul.

Pod vysokými pecemi vyroste v nejbližších dnech celkem šest kurtů pro plážový volejbal. Areálu bude dominovat centrální kurt s kapacitou 3200 diváků, k dispozici budou další tři hrací a dva tréninkové kurty. Lákadlem centrálního kurtu bude také velkoplošná obrazovka. Pro diváky bude připravena fan zóna, chybět nebude bohatý doprovodný program nebo Festival barevného minivolejbalu a turnaj pro děti z dětských domovů.

V hlavní soutěži turnaje J&T Banka Ostrava Beach Open se představí 32 mužských a 32 ženských párů. Chybět nebudou obhájkyně loňského vítězství Barbora Hermannová s Markétou Slukovou, které během právě skončených turnajů Světové série FIVB v Číně a Malajsii vybojovaly stříbrné a zlaté medaile. O body do olympijské kvalifikace si zahrají také domácí jedničky v kategorii mužů Ondřej Perušič a David Schweiner.

Foto: Adolf Horsinka, J&T Banka Ostrava Beach Open

10.5.2019