Close

2.5.2021

Pro naše beachvolejbalistky cancúnský maraton skončil ziskem důležitých bodů do žebříčku olympijské kvalifikace

Třetí den v pořadí už třetího cancúnského 4* turnaje přinesl pouze dva zápasy českých dvojic. V obou případech šlo o setrvání v turnaji. U dvojice Michaela Kubíčková / Michala Kvapilová šlo o postup ze skupiny do play off, kdy se v boji o první kolo popraly s německým párem Behrens / Ittlinger. Markéta Nausch-Sluková s Barborou Hermannovou pak bojovaly o čtvrtfinále proti Švýcarkám Huberli / Betschart.

První set zápasu MKdua proti Němkám byl vyrovnaný, ale většinu času byl v mírném vedení německý pár. Koncovku navíc zakončil esem, což mohlo být pro naše dvojky trochu kruté. Míši hrály opravdu pěkný beachvolejbal, ale bohužel během setu vyrobily pár nevynucených chyb, čímž ztratily pár bodů, které jim nakonec chyběly v koncovce. Od začátku druhého setu si Němky budovaly mírný náskok, který udržovaly až do stavu 10:13, kdy po neuvěřitelně dlouhé výměně Míša Kvapilová upadla do písku, načež si byla nucena vzít medical timeout. Po návratu na hřiště sice holky bojovaly až do krve, na dobře hrající Němky prostě neměly sílu. Prohra 0:2 znamenala pro naše dvojky konec mexické mise na 25. místě.

V honbě za body do olympijské kvalifikace byl pro české jedničky tento zápas velice důležitý. Možná i proto byl jejich vstup do utkání trochu nervózní a Švýcarky tak místy vedly až o pět bodů. Dařilo se jim hlavně na bloku. Do koncovky Češky začaly bodové manko postupně odmazávat, ale zkažený servis a vzápětí obdržené eso zmařily všechny snahy, první set prohávají 18:21. Druhá sada byla o poznání vyrovnanější než ta první, tedy aspoň do stavu 18:16 pro Švýcarky. Pak najednou přišly dvě esa a jeden blok a byl konec. 21:16 a 2:0 na sety pro Huberli / Betschart. Maki s Bárou se s Mexikem loučí druhým devátým místem a ze třetího cancúnského turnaje si mimo jiné připisují důležitých 80 bodů do žebříčku olympijské kvalifikace.

Autor: Martin Mach, foto FIVB

2.5.2021