Close

12.6.2018

Přípravy na turnaj Ostrava Beach Open vrcholí. Všechen písek je na místě

Výhled na Bolt Tower přímo z centrálního kurtu a “zatahovací” střecha nad druhým ze čtyř hřišť. Tak bude už za týden vypadat areál Dolních Vítkovic před turnajem Světové série FIVB v plážovém volejbale Ostrava Beach Open.

V pondělí dopoledne jsme v Dolních Vítkovicích složili poslední kamion písku a začíná stavba tribun. Ty by měly být dokončeny v polovině týdne tak, aby o víkendu bylo vše postaveno,“ přiblížil průběh vrcholících příprav ředitel turnaje Martin Duka z agentury Raul.

Turnaj Ostrava Beach Open se odehraje na čtveřici kurtů, na hlavním uvidí medailové zápasy přímo z tribuny 2700 diváků. Hřiště číslo 1 a 2 rostou přímo pod vysokou pecí, nad jedním z nich je dokonce “zatahovací” střecha pro případ deště. Pro trénink hráči využijí další dva kurty postavené v blízkosti Světa techniky.

V tak unikátním prostředí jsme ještě beachvolejbalové kurty nestavěli. Výhodou pro nás je dokonale rovné podloží. S přípravou kurtů začneme po dokončení poloviny ochozů centrálního kurtu, aby se nám písek dobře navážel. Na každý kurt spotřebujeme sedm kamionů písku, což je asi 230 tun, které se budou sypat na geotextilii a budou ohraničeny mantinely hřiště,“ podrobně popsal plán výstavby Michal Řezníček, pověřený Českým volejbalovým svazem k přípravě areálu.

Řezníček očekává, že v jediném okamžiku bude turnajové zápasy moci sledovat až 6000 fanoušků. A o ty by neměla být nouze.

Věřím, že takto před koncem školního roku využijí školy bezplatného vstupu na turnaj. Vstupné se platí až o víkendu, ve všední dny mohou jít lidé fandit zdarma. V dnešní době je potřeba mladé lidi motivovat k pohybu. Tento krásný a svobodný sport by mohl být pro žáky a studenty úžasnou inspirací. To je jedním z mnoha důvodů, proč Moravskoslezský kraj tento prestižní turnaj v plážovém volejbalu podpořil,” řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sport Stanislav Folwarczny.

Vrcholná akce v plážovém volejbale je v Ostravě ’nováčkem’, proto k turnaji Světové série vzhlížíme s očekáváním. Jsem rád, že přípravy úspěšně postupují a Dolní Vítkovice se mění ve volejbalové centrum. Budeme svědky netradičního, ale atraktivního propojení a věřím, že bude pro fanoušky velkým lákadlem. Město Ostrava nabídlo místním základním školám možnost vstupu zdarma na první tři turnajové dny, což se potkalo s pozitivní odezvou, tudíž věřím, že nejlepší světoví plážoví volejbalisté si opravdu užijí nejenom nevšední prostředí, ale také mimořádně přející a početnou kulisu,” řekl náměstek primátora města Ostrava Vladimír Cigánek.

Úvodní část turnaje (středa – pátek) budou moct fanoušci zhlédnout zdarma, ceny vstupenek na víkendová klání se pohybují od 120 do 200 Kč (dle termínu nákupu), k dispozici je také permanentní vstupenka na oba víkendové dny v hodnotě 250 Kč.

V sobotu se platí za vstup do areálu, v neděli je vstup do areálu zdarma a platí se za vstup na centrální kurt, kde se odehraje osm posledních zápasů (semifinále a další). Vstupenky je možné zakoupit prostřednictvím sítě Ticketportal (www.ticketportal.cz).

 

OSTRAVA BEACH OPEN 2018 – VSTUPENKY termín nákupu
Typ vstupu Program 11. – 22. 6. v areálu
so 23. 6. 2018 vstup do areálu (8.00-21.00) osmifinále, čtvrfinále 120 Kč 150 Kč
ne 24. 6. 2018 vstup na centre court (8.00-20.00) semifinále, o 3. místo, finále 170 Kč 200 Kč
permanentka so-ne 250 Kč 300 Kč
Ostatní vstupné (platí pro obě varianty)
děti do 15 let: snížené denní vstupné 30 Kč
děti do 3 let bez nároku na sedadlo: zdarma
ZTP: 50%, ZTP/P 100% + doprovod 1 Kč, vozíčkáři: zdarma – prodej pouze na místě

 

Program turnaje

Středa 20. června     kvalifikace
Čtvrtek 21. června    pool play/zápasy ve skupinách
Pátek 22. června       pool play/zápasy ve skupinách a play off
Sobota 23. června    play off
Neděle 24. června     semifinále a finále

 

Ostrava, 11. června 2018

Kontakt pro média
Štěpán Sedláček
mail: sedlacek@sprmedia.eu
mobil: 608 827 900

 

12.6.2018