Close

16.5.2018

Plážový volejbal míří do Ostravy, rozzáří DOLNÍ VÍTKOVICE

Do Ostravy míří elitní světový plážový volejbal. Od 20. do 24. června se v areálu Dolní Vítkovice uskuteční turnaj Světové série FIVB v plážovém volejbale mužů a žen s názvem Ostrava Open. “Lokalita Dolní oblasti Vítkovice je zcela unikátní dějiště. Jsem přesvědčený, že nás čeká výjimečná akce,” říká ředitel turnaje Martin Duka.

Plážový volejbal se v posledních letech stal fenoménem, který opustil své “rodiště”: prostor pláží a proniká do divácky atraktivních lokalit. I proto zvolila agentura Raul jako organizátor letošního turnaje Světové série FIVB, společně s Českým svazem volejbalu za dějiště letošního ročníku turnaje areál národní kulturní památky – Dolní oblast Vítkovice.

“Návrat Světové série do České republiky, a to turnaje pro muže i ženy, je náš velký úspěch. Proto jsme rádi, že nám vstříc vyšlo jak město Ostrava, tak Moravskoslezský kraj a s jejich podporou můžeme zorganizovat turnaj v opravdu nevšední lokalitě,” říká Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu a mistr Evropy v plážovém volejbale z roku 1996.

Světová série FIVB v plážovém volejbalu zažije svou premiéru v Ostravě a to ne na ledajakém místě, ale v bývalém průmyslovém areálu v Dolních Vítkovicích. Líbí se mi, když dokážeme vracet život na místa, která původně byla odsouzena k zapomnění. Tradiční prostředí moře a pláže vymění volejbalisté za roury, trubky a ocelové konstrukce, přesto jsem přesvědčen, že se tam všem účastníkům bude líbit a hlavně divákům. Kromě všech největších mezinárodních hvězd budou moci podporovat i české týmy, které rovněž patří do širšího okruhu favoritů. Čeká nás také bohatý doprovodný program, takže nudit se nebude opravdu nikdo,” dodává Petr Beneš, bývalý český reprezentant-olympionik a předseda rady Asociace beach volejbalu. 

Na Ostrava Open se v hlavní soutěži představí 32 mužských a 32 ženských dvojic, mezi nimiž by neměly chybět nejlepší české páry Markéta Nausch Sluková – Barbora Hermannová, pár Michala Kvapilová – Kristýna Kolocová a mezi muži dvojice Ondřej Perušič – David Schweiner.

„K Moravskoslezskému kraji špičkový sport patří, pravidelně podporujeme nejen nejrůznější šampionáty, ale přispíváme i na zdravý pohyb dětí a mládeže, na sportovce s handicapem a nejrůznější sportovní spolky a kluby. Turnaj v plážovém volejbale u nás určitě zvýší zájem o tento sport. Ty vagony písku, co se do Dolních Vítkovic navezou, se jistě využijí pro další hřiště. Náš region je plný krásných míst a řekl bych, že plážový volejbal mu bude slušet a přinese k nám více pohodové a bezstarostné nálady, kterou tato sympatická hra naboso v písku navozuje,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Pod vysokými pecemi vyroste v červnu šest kurtů pro plážový volejbal. Areálu bude dominovat centrální kurt s kapacitou 2700 diváků, k dispozici budou další tři hrací a dva tréninkové kurty. Centrálnímu kurtu bude dominovat také velkoplošná obrazovka. Pro diváky bude připravena fan zóna, chybět nebude bohatý doprovodný program.

PROGRAM TURNAJE

Středa 20. června kvalifikace
Čtvrtek 21. června pool play/zápasy ve skupinách
Pátek 22. června pool play/zápasy ve skupinách a play off
Sobota 23. června play off, Neděle 24. června semifinále a finále

 

VSTUPENKY

Úvodní část turnaje (středa – pátek) budou moci fanoušci zhlédnout zdarma. Ceny vstupenek na víkendové zápasy se pohybují od 100 do 150 Kč. K dispozici je také permanentní vstupenka na oba víkendové dny v hodnotě 200 Kč. V sobotu se platí za vstup do areálu, v neděli je vstup do areálu zdarma a platí se za vstup na centrální kurt, kde se odehraje osm posledních zápasů (semifinále a další). 

 

OSTRAVA BEACH OPEN 2018 VSTUPENKY Termín nákupu
Typ vstupu Program 11. – 10. 6. 11. – 22. 6. v areálu
so 23. 6. 2018 vstup do areálu (8.00-21.00) osmifinále, čtvrfinále 100 Kč 120 Kč 150 Kč
ne 24. 6. 2018 vstup na centre court (8.00-20.00) semifinále, o 3. místo, finále 150 Kč 170 Kč 200 Kč
permanentka so-ne 200 Kč 250 Kč 300 Kč
Ostatní vstupné (platí pro obě varianty)
děti do 15 let: snížené denní vstupné 30 Kč
děti do 3 let bez nároku na sedadlo: zdarma
ZTP: 50%, ZTP/P 100% + doprovod 1 Kč, vozíčkáři: zdarma – prodej pouze na místě

Vstupenky kupujte zde. 

16.5.2018