Close

23.1.2020

Perušič se Schweinerem si v olympijské kvalifikaci věří. V Ostravě si vyzkoušeli práci horníků

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem ve středu a čtvrtek absolvovali natáčení promo-videí v ostravském Landek Parku, kde si zkusili role herců i horníků. Odnesl to krumpáč a havířská blůza. Beachvolejbaloví reprezentanti novinářům představili své plány na olympijskou sezónu. Věří, že turnaj J&T Banka Ostrava Beach Open jim pomůže k přímému postupu do olympijského Tokia.

Role nešikovných horníků oba české hráče nadchly

Musím říct, že ani ti menšího vzrůstu (podívá se na Ondru) nejsme úplně havířské typy. Obdivujeme všechny, kteří tam pracovali nebo stále pracují. Uvnitř jsme si s míčem pinkat nemohli, protože tam nebylo moc místa a s naší šikovností bychom tam určitě do něčeho praštili a způsobili zával. Natáčení ale podle mě proběhlo na jedničku a výstupy z toho budou parádní,“ popsal David Schweiner své nové zkušenosti.

Oblékli jsme se do havířského a sfárali do dolu. Nikdy jsem na podobném místě nebyl, natož abych si vyzkoušel tu práci, která musela být neporovnatelně těžší. Bylo zajímavé se vůbec dostat do toho prostředí. Obdivuju všechny, kdo tuhle práci dělají a slouží to zároveň jako extra motivace do studia, protože vzhledem k mé manuální zručnosti bych se asi jako horník neuživil. Mě se podařilo odcizit hornickému muzeu jednu havířskou kamizolu, kterou budu muset dnes vrátit, protože jsem ji ráno našel v batohu. Nešťastnou náhodou jsem si ji včera zabalil. Já jsem totiž vyhlášený svým módním stylem, takže ona ta děravá kamizola připomínala spoustu mých věcí. Když jsem se při odchodu balil, tak snadno splynula s mým vlastním oblečením. Musím ale říct, že jsme se pod pokyny našeho režiséra vybičovali až k nadlidským hereckým výkonům a v zoufalství jsme zlomili jeden krumpáč. Ale to jsme nakonec zakamuflovali tak, aby si toho nikdo nevšiml,“ popsal Ondřej Perušič s humorem sobě vlastním.

Před reprezentační dvojicí je série zahraničních soustředění a nová sezóna s jasným vrcholem.

Způsob kvalifikace ze žebříčku je takový, že se počítá 12 nejlepších výsledků z rok a půl dlouhého kvalifikačního období, které dvakrát zahrnuje i ostravskou světovku. Těsně za námi jsou týmy, které mají výsledky dost podobné těm našim a nebude pro ně problém získat větší množství průměrných výsledků, které je bodově posunou dopředu. My naopak máme několik kvalitních výsledků, jeden z nich je právě z Ostravy z loňského roku, a k tomu jen pár průměrných umístění. Pro nás je tedy složitější si ještě zlepšit náš bodový součet. Abychom si postup zajistili, potřebujeme jeden opravdu dobrý výsledek, to znamená buď finále na 4* turnaji nebo 5. místo z 5* v Římě. Případně aspoň 3. pátá místa z 4* turnajů,“ popsal složitou kvalifikační matematiku Ondra.

Naše pozice je slibná, máme to dobře rozehrané, ale ještě budeme muset něco předvést. Neradi bychom spoléhali na ošemetnou možnost postupu z Kontinentálního poháru, odkud postupuje jen jediný evropský pár, a bude potřeba si zajistit bodový příděl už před koncem olympijské kvalifikace, která se uzavírá 14. června,“ doplnil parťáka David.

23.1.2020