Close

27.5.2022

Perušič se Schweinerem jsou stále ve hře o postup

Byl to opět infarktový zápas, ale české mužské jedničky zůstaly dál ve hře o postup do čtvrtfinále turnaje J&T Banka Ostrava Beach Pro v Dolních Vítkovicích. Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem porazili italský pár Adrian Carambula, Enrico Rossi v tiebraku 21:19. Ve skupině A si to tak v odpoledním programu rozdají o postup se španělskou dvojicí Pablo Herrera, Adrián Gavira.

Češi neměli povedený vstup do zápasu, často chybovali na servisu a dovolili Italům odskočit na dva body. Pak sice srovnali na 19:19, ale koncovka patřila jejich soupeřům. Úplně jiný obrázek nabídl začátek druhého setu, kdy si Italové za stavu 1:5 vzali oddechový čas. Peřušič se Schweinerem ovšem zlepšili hru na příjmu a dál si udržovali dostatečný náskok.

Vynutili si rozhodující tiebreak, v němž se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. První mečbol měli Italové, pak naopak Češi. Až za stavu 20:19 však mohli diváci na tribunách české dvojici bouřlivým potleskem pogratulovat k vítězství. „S Italy je to vždy hodně vyrovnané a často to končí tiebreakem. Mají hodně specifický styl hry, na který je potřeba si trochu déle zvykat. V prvním setu se nám to nedařilo, ale pak už to bylo lepší. Jsem rád, že se nám to povedlo, už kvůli skvělým fanouškům. Zůstali jsme ve hře o postup, což je skvělé,“ řekl po zápase Ondřej Perušič.

Blokař David Schweiner se v průběhu zápasu musel často vypořádat s nepříjemným servisem Adriana Carambuly, který míč odpaloval svojí pěstí vysoko nad úroveň tribun. „Je jediný hráč na okruhu, který tenhle skyball zvládá s velikou úspěšností. Ve větru je to hodně nepříjemné, ale myslím, že jsme se s tím vypořádali dobře. Byli jsme na příjmu úspěšní, což byl jeden z důvodů, proč se nám podařilo vyhrát. Myslím, že nás Italové ničím výrazně nezaskočili,“ dodal v hodnocení zápasu David Schweiner.

Foto: Vlastimil Vacek

27.5.2022