Close

27.5.2019

Ostrava už tento týden ožije elitním plážovým volejbalem. Na víkend je skoro vyprodáno

Druhý ročník čtyřhvězdičkového turnaje Světové série FIVB J&T Banka Ostrava Beach Open odstartuje kvalifikačními zápasy už tuto středu. V atraktivní oblasti Dolních Vítkovic se střetne beachvolejbalová špička ze všech koutů světa, loňské vítězství budou obhajovat české jedničky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová.

 

Stejně jako v loňském roce se čtyřhvězdičkový turnaj Světové série FIVB uskuteční v netradičním industriálním prostředí. „V průběhu pěti dnů se pod věží Bolt Tower odehraje turnaj světové úrovně. Stejně tak jako v nejbližších týdnech hudební akce se světovými umělci. Jsme potěšeni, že Dolní Vítkovice, Ostrava a Moravskoslezský kraj táhnou, a držíme pěsti českým reprezentantům,“ uvádí výkonný ředitel DOV Petr Koudela.

Historicky největší beachvolejbalový turnaj v České republice se loni těšil příznivým reakcím ze stran publika i hráčů. Prestižní akce přilákala na tribuny přes 20 tisíc fanoušků, a to i přes nepříznivé deštivé počasí. Nejen z organizačního hlediska byl turnaj zařazen mezi tři nejlepší turnaje Světové série FIVB.

Považuji to za ocenění práce pořadatelů, kteří turnaj připravili na špičkové úrovni, ale i za ocenění města Ostravy, které je právem považováno za město sportu. Nikde jinde na světě si volejbalisté na tak významném turnaji nezahráli v industriálním prostředí, které ve zkratce vypráví o proměně našeho města z průmyslové aglomerace v moderní metropoli. Věřím, že atraktivní zápasy letošního turnaje přilákají velký počet sportovních fanoušků a že sportovci ověnčení medailemi z olympiád a světových či evropských šampionátů se stanou vzorem pro naše děti a mládež a přilákají je ke sportování,“ uvádí primátor statutárního města Ostravy Tomáš Macura.

Tato prestižní akce potvrzuje fakt, že se z Moravskoslezského kraje stal atraktivní region, který nabízí nespočet možností. Pro podobné turnaje tu máme nejen skvělé zázemí, ale taky úžasné fanoušky, kteří umí vytvořit báječnou atmosféru. Loňský úspěch českých týmů určitě zájem o turnaj posílil, svědčí o tom i fakt, že se prodalo oproti minulému roku více vstupenek. Doufám, že si u nás těch pár dnů užijí nejen sportovci, ale i sportovní nadšenci, kteří k nám na turnaj přicestují,“ dodává hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Během pěti soutěžních dnů budou na čtyřech kurtech bojovat elitní beachvolejbalové páry z celého světa, v hlavním turnaji se představí 32 mužských a 32 ženských týmů. Fanoušci se mohou těšit na aktuální světové jedničky, jimiž jsou Norové Anders Mol, Christian Sørum a Kanaďanky Heather Bansleyová a Brandie Wilkersonová. Loňské vítězství budou obhajovat Španělé Pablo Herrera a Adrián Gavira, mezi ženami pak domácí hvězdy Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková.

Lokalita turnaje mluví za celou jeho jedinečnost sama o sobě. Atmosféra v Ostravě byla vloni naprosto fantastická,“ pochvaluje si loňská vítězka Barbora Hermannová. „Od začátku turnaje až po samotné velké finále dělali fanoušci na tribunách vše pro to, aby se českým týmům dařilo, a to je to, co na hřišti velice oceníme. Vyhrát vysoce stavěný turnaj na domácí půdě chce kuráž. A vyhrát domácí turnaj dvakrát chce ještě větší kuráž,“ usmívá se Hermannová.

O zlepšení čtvrtého místa z premiérového ročníku se pokusí český pár David Schweiner s Ondřejem Perušičem. „Místo konání turnaje je rozhodně zajímavé, navíc je velmi symbolické pro ostravský region. I zahraniční hráči si to specifické prostředí pochvalovali a velké množství z nich se rádo vrátí i letos,“ říká Perušič. „Rád bych vyzdvihl ještě dvě věci – organizaci a hlavně atmosféru. Po organizační stránce jde určitě o jeden z lépe zvládnutých turnajů sezóny, a to i z hlediska propagace a zájmu veřejnosti. S tím je i spojena super atmosféra, zejména pak během víkendu. Dorazí hodně lidí, kteří aktivně podporují nejen domácí týmy, takže pro hráče je to dobrý zážitek i po této stránce, což ve světě rozhodně není samozřejmostí. Moc rád se letos zase vrátím,“ těší se Schweiner.

128 hráčů, 80 míčů a 1700 tun písku

Beachvolejbalový turnaj J&T Banka Ostrava Beach Open se odehraje během pěti dnů na čtyřech soutěžních kurtech, hráči mají k dispozici také dva tréninkové kurty. Všech 1700 tun písku přivezlo 55 nákladních aut z pískovny Střeleč v Českém ráji. Písek je certifikovaný od expertů FIVB a na každém kurtu leží 40centimetrová vrstva. Hlavní tribuna u centrálního kurtu loni disponovala 2700 místy, letos je jejich počet navýšen na 3200. V hlavní části turnaje se střetne 32 mužských a 32 ženských párů, tedy 128 hráčů a hráček. Během zápasů prolétne nad sítí 80 míčů. Loňskou premiéru turnaje navštívilo přes 20 tisíc fanoušků.

 

Poslední vstupenky v předprodeji

Zájemci o vstupenky mohou využít poslední možnosti jejich zakoupení v předprodeji. V síti Ticketportal budou k dispozici do čtvrtka. „Máme skoro vyprodáno. Ve volném prodeji je v tuto chvíli posledních 200 víkendových permanentek. A to jsme oproti loňsku navyšovali kapacitu tribun. V záloze máme ještě 200 vstupenek, které prodáme v sobotu přímo v areálu. Pokladna otevře v 8 hodin ráno,“ upozorňuje za promotérskou společnost Raul Marek Tesař. „Těším se, že opět naplníme tribuny centrálního kurtu a pomůžeme českým hráčkám i hráčům k co nejlepším výkonům,“ uzavírá Tesař.

27.5.2019