Close

21.6.2018

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem mají jisté play off

Nejlepší český mužský pár Ondřej Perušič a David Schweiner vyhrál první zápas ve skupině a zajistil si tak postup do play off. Porazil litevskou dvojici Rumsevičius/Kazdailis 2:0 a o první místo si zahrají s ruským párem Semenov/Lešukov.

Byli poslední z českých týmů, který si vyzkoušel atmosféru centrálního kurtu na Czech Beach Open a podobně jako ženy Sluková s Hermanovou dokázali svůj zápas vyhrát. „Bylo to tak domluvené, to nejlepší nakonec,“ smál se po zápase Ondřej Perušič a dodal: „Jsme spokojeni, byl to první zápas a rozhodně to nebylo tak jednoduché, jak by se podle výsledku mohlo zdát. Hlavně začátek druhého setu byl trochu z naší strany horší.“ Jeho parťák Davis Schweiner souhlasně přitakával. „Kurt je parádní a diváci taky. Moc jim děkujeme. Hráváme na různých místech, takže jsme si zvykli i na tohle uprostřed bývalé fabriky. Teď budeme bojovat o vítězství ve skupině, ale důležité je, že jsme si už zajistili postup.“

V podobném duchu bohužel nemohl hovořit ani jeden z českých párů, který se představil před Perušičem se Schweinerem. Oba ovšem měli výrazně kvalitnější soupeře. David Lenc s Filipem Habrem změřili síly s nasazenými jedničkami Alisonem a Andrem z Brazílie. Byla to pro ně především dobrá škola, byť v některých fázích zápasu drželi se zkušenými soupeři krok. Potvrdil to i Filip Habr. „Byli jsme v prvním setu dost nervózní, ale pak to bylo postupně lepší a lepší. Moje hlavní zkušenost z tohoto zápasu je ta, že když chci přehodit soupeřův blok, musím míč poslat mnohem výš, než jsem zvyklý. Oni byli neskutečně vysoko.“ A ani David Lenc nebyl zklamaný. „My jsme ani nepočítali s tím, že to bude chvílemi ve druhém setu tak vyrovnané. Uhráli jsme osmnáct bodů, to je paráda. Jsme moc rádi, že jsme si na divokou kartu mohli zahrát proti tak mimořádnému soupeři. Vyzkoušet si svoji hru, jak to funguje,“ řekl. V boji o postup do play off českou dvojici čeká nizozemská dvojice Varenhorst/Bouter.

Na Brazilce, pro změnu nasazené dvojky, narazili Jan Dumek s Václav Berčík. Prohráli s dvojicí Evandro/Viktor Felipe prohráli 0:2 a oba společně tvrdili, že základem vítězství Brazilců byl skvělý servis. „Začali jsme docela dobře, žádný strach, žádný ostych. Ovšem soupeř nás zatlačit tvrdým servisem a nedovolil nám dobře kombinovat. Ale nestříleli jsme balony na druhou stranu nějak nazdařbůh, situace jsme si připravovali,“ řekl po zápase zkušený Jan Dumek. Pro Václava Berčíka byl zápas především jedním obrovským zážitkem. „Je to můj první tak velký turnaj, atmosféra na kurtu byla fantastická a největším zážitkem bylo, když jsme ve druhém setu opticky drželi se soupeři krok. Byl bych moc rád, kdybychom na turnaji odehráli ještě víc, než jeden zápas,“ dodal. V praxi to ovšem znamená, že by český pár musel v boji o třetí místo ve skupině porazil polskou dvojici Prudel/Szalankiewicz.

Foto: Vlastimil Vacek/Czech Beach Open

21.6.2018