Close

25.5.2018

Mistři světa i olympijští medailisté na ostravském písku v Dolních Vítkovicích

Beachvolejbalová akce roku v České republice se blíží! Od 20. do 24. června se v oblasti Dolních Vítkovic uskuteční 4*hvězdičkový turnaj Světové série FIVB v plážovém volejbalu, Ostrava Beach Open.

“Návrat Světové série do České republiky, a to turnaje pro muže i ženy, je náš velký úspěch. Proto jsme rádi, že nám vstříc vyšlo jak město Ostrava, tak Moravskoslezský kraj a s jejich podporou můžeme zorganizovat turnaj v opravdu nevšední lokalitě,” řekl Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu a mistr Evropy v plážovém volejbale z roku 1996.

“Jsem rád, že v Ostravě můžeme přivítat další vrcholný podnik na světové úrovni. Atraktivní spojení plážového volejbalu s netradičními kulisami Dolních Vítkovic budou zcela jistě pro sportovní fanoušky lákadlem, aby si v průběhu turnaje našli cestu do hlediště. Vzhledem k tomu, že do Ostravy míří opravdu ti nejlepší plážoví volejbalisté světa, je určitě čeká mimořádný zážitek,” dodal náměstek primátora města Ostrava Vladimír Cigánek.

„Plážový volejbal je krásný sport, který by mohl zvednout mladé lidi od počítačů a herních konzolí. Vždyť pohyb a sport napomáhá zdravému vývoji společnosti, proto Moravskoslezský kraj významně turnaj podpořil. Budeme rádi, když se v našem regionu zabydlí a bude ke sportu pravidelně motivovat co nejvíce lidí. Moravskoslezský kraj podporuje sportovce nejen na vrcholové úrovni. Snažíme se k pohybu vést i amatéry a právě atraktivní a prestižní akce jakou je turnaj světové série tomu může napomoci,“  řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sport Stanislav Folwarczny.

V hlavní soutěži se představí 32 mužských a 32 ženských dvojic, mezi nimiž by neměly chybět nejlepší české páry Markéta Nausch Sluková, Barbora Hermannová, pár Michala Kvapilová, Kristýna Hoidar Kolocová a mezi muži dvojice Ondřej Perušič, David Schweiner.

Mezi hvězdy ostravského turnaje budou na mužské straně patřit například úřadující mistři světa z Brazílie Evandro, André (3. ve světovém žebříčku), stejně jako stříbrní z loňského mistrovství světa ve Vídni Clemens Doppler, Alexander Horst (9.).

V Ostravě nebude chybět polské duo Piotr Kantor, Bartosz Losiak (2.), vicemistři Evropy 2017 Alexanders Samoilovs, Janis Smedins (6.) z Lotyšska, ani stříbrní z olympijských her v Riu de Janeiro 2016 a mistři Evropy 2017 Daniele Lupo, Paolo Nicolai (7.) z Itálie a bronzoví jak z OH v Riu 2016, tak z mistrovství Evropy 2017, Nizozemci Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (4.), mimo jiné také vítězové posledního mezinárodního turnaje v České republice, lednového CEV European Masters v Pelhřimově. Český fanoušci ale jistě budou sledovat především komety letošního roku, Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera, aktuální světové jednadvacítky.

V ženské části se můžeme těšit hned na dva české páry, patřící do světové desítky. Markétu Nausch Slukovou s Barborou Hermannovou (5.) a Kristýnu Hoidar Kolocovou s Michalou Kvapilovou (9.) na turnaji v řadách favoritek doplní aktuální světové jedničky Melissa Humanaová-Paredesová, Sarah Pavanová z Kanady nebo bronzové medailistky z mistrovství Evropy 2017 Němky Julia Sudeová, Chantal Laboureurová (2.). Z olympijského Ria 2016 uvidíme stříbrné medailistky Agathu a Barbaru z Brazílie, jejich současnými spoluhráčkami jsou Duda (s Agathou – 6.), resp. Fernanda (s Barbarou – 3.). V neposlední řadě se vyplatí sledovat také legendu tohoto sportu, trojnásobnou olympijskou vítězku Kerri Walshovou Jenningsovou a její spoluhráčku Nicole Branaghovou (41.) z USA.

Pod vysokými pecemi vyroste v červnu šest kurtů pro plážový volejbal. Areálu bude dominovat centrální kurt s kapacitou 2700 diváků, k dispozici budou další tři hrací a dva tréninkové kurty. Centrálnímu kurtu bude dominovat také velkoplošná obrazovka. Pro diváky bude připravena fan zóna, chybět nebude bohatý doprovodný program.

Do prodeje jdou vstupenky na turnaj. Úvodní část turnaje (středa – pátek) budete  zhlédnout zdarma, ceny vstupenek na víkendová klání se pohybují od 100 do 200 Kč (dle termínu nákupu), k dispozici je také permanentní vstupenka na oba víkendové dny – v nejlevnější variantě v hodnotě 200 Kč.

V sobotu se platí za vstup do areálu, v neděli je vstup do areálu zdarma a platí se za vstup na centrální kurt, kde se odehraje osm posledních zápasů (semifinále a další). Vstupenky je možné zakoupit prostřednictvím sítě Ticketportal.

FOTO @Jiří Zerzoň, Ostrava Beach Open

25.5.2018