Close

21.11.2019

Jeden z nejvýše hodnocených turnajů světového okruhu se vrátí ve finále olympijské kvalifikace

Fanoušci plážového volejbalu slavili v roce 2018 zlato českého páru Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková, letos pomohli duu Ondřej Perušič a David Schweiner k zisku stříbra. Potřetí se světová beachvolejbalová špička v Ostravě střetne od 20. do 24. května 2020. Vstupenky budou k dispozici v předprodeji od 21. listopadu 2019.

Hodnoceni letošní beach volejbalové sezóny a mezinárodních turnajů ze strany Světové volejbalové federace FIVB pro nás vyznělo velice pozitivně, neboť podobně jako v roce 2018 byl náš turnaj vyhodnocen mezi třemi nejlepšími z celé sezóny,“ prozradil předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta. „Naše silné stránky jsou unikátní lokalita, skvělý servis a zázemí pro hráče i kvalitní a profesionální organizace celého turnaje,“ doplnil Pakosta.

Turnaj FIVB Světové série bude zahájen ve středu 20. května kvalifikačními utkáními. Ve čtvrtek ráno odstartuje hlavní soutěž, kde se představí celkem 32 mužských a 32 ženských dvojic. Medaile a poháry pak budou rozdány po finálové neděli 24. května. V Dolních Vítkovicích nebudou chybět nejlepší páry světa, protože body do žebříčku FIVB mohou řadu sportovců posunout až do olympijského Tokia.

Vedle zmíněného hodnocení má pro nás tato akce i zásadní význam sportovní. Letos náš pár Perušič – Schweiner vybojoval v Ostravě 2. místo, což je jejich nejlepší výsledek v kariéře. V průběžném pořadí tzv. „Olympic ranking“ jsou zatím na postupové pozici. Naše ženy Hermanová – Nausch Sluková mají zatím odehráno méně turnajů. Ale v okamžiku, kdy naplní povinnou kvótu, posunou se i ony na postupové příčky. Celá olympijská kvalifikace se uzavírá 14. června 2020. A tak příští ročník J&T Banka Ostrava Beach Open, který plánujeme ke konci května 2020, bude předposlední šancí vylepšit postavení v olympijském žebříčku,“ upřesnil předseda ČVS Marek Pakosta.

Pro český volejbal by naplnění ambiciózního plánu získat účast na olympijských hrách, jak v kategorii žen, tak mužů, bylo historickým úspěchem. Domácím párům se přitom zatím v Ostravě dařilo. Vedle zmíněného 2. místa Perušiče a Schweinera jsou majitelkami zlatých medailí a netradičního poháru právě Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou, které zvítězily hned v 1. ročníku vítkovické světovky.

Moravskoslezský kraj byl hrdým partnerem této prestižní akce a uznání vysoké kvality turnaje nás velmi těší. Přiznám, že mě toto ocenění nepřekvapilo. Turnaj měl nenapodobitelnou sportovní atmosféru a obrovskou podporu fanoušků. Co je ovšem neméně důležité, po celou dobu turnaje byla patrná vysoká profesionalita organizátorů, kvalitní sportovní zázemí a zanícený pozitivní přístup každého člena organizačního týmu. Ještě jednou za ocenění gratuluji a těším se na příští ročník, který opět Moravskoslezský kraj podpoří,“ reagoval na hodnocení FIVB náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Jsem ráda, že se Ostrava stala domovem tak špičkového turnaje v plážovém volejbale. DOV se na pět dnů promění v pláž a sledovat takto kvalitní sportovní výkony musí být zážitek nejen pro skalní fanoušky tohoto sportu. Zázemí turnaje, stejně jako kvalitní fanoušci a atmosféra je zde opravdu jedinečná. Vzhledem k tomu, že se J&T Banka Ostrava Beach Open zařadil mezi tři nejlepší turnaje v roce 2018, nejde jen o mé subjektivní hodnocení. Velmi se těším na další ročník, který bude bezpochyby stejně povedený jako ten letošní a přeji organizátorům hodně zdaru,“ podpořila turnaj náměstkyně primátora Ostravy pro sport Andrea Hoffmannová.

Marek Tesař z pořádající agentury Raul při příležitosti oznámení termínu turnaje v roce 2020 a spuštění prodeje vstupenek řekl: „Jsem rád, že se nám před rokem podařilo získat tak významného partnera, jakým je J&T Banka a díky oboustranné spokojenosti s námi tento klíčový partner bude pokračovat i nadále. To je zásadní pro udržení kvality turnaje a jeho další zlepšování. Zároveň nás těší, že způsob uchopení turnaje a jeho umístění do netradičních kulis Dolních Vítkovic byla správná cesta, což nám už dvakrát potvrdil vysoký zájem fanoušků, televizních diváků i zástupců FIVB. I pro olympijský rok 2020 připravujeme sérii přímých televizních přenosů nebo doprovodný program v samotném areálu. Podpora Moravskoslezského kraje a města Ostravy je pro nás závazkem a zároveň výzvou. Udržet se i potřetí v nejlepší trojce turnajů Světové série je náš jednoznačný cíl, jehož naplněním bychom chtěli našim partnerům poděkovat.

Vstupenky na J&T Banka Ostrava Beach Open 2020 jdou do prodeje 21. listopadu 2019 prostřednictvím sítě Ticketportal. Netradiční vánoční dárek v podobě permanentky na celý turnajový víkend vyjde zájemce jen na 200 Kč.

Program turnaje a ceny vstupenek

Den Program do 31. 12. 2019 do 31. 3. 2020 do 21. 5. 2020 na místě
středa 20. 5. 2020 kvalifikace vstup zdarma
čtvrtek 21. 5. 2020 zápasy ve skupinách vstup zdarma
pátek 22. 5. 2020 zápasy ve skupinách, play-off vstup zdarma
sobota 23. 5. 2020 play-off: osmifinále, čtvrfinále 100 Kč 160 Kč 220 Kč 260 Kč
neděle 24. 5. 2020 play-off: semifinále, o 3. místo, finále 150 Kč 210 Kč 270 Kč 350 Kč
permanentka so-ne 200 Kč 300 Kč 400 Kč 500 Kč

21.11.2019