Close

12.6.2021

iDNES.cz: Udělali jsme dobře, že jsme se rozhodli pro Ostravu, chválí si organizátor

Do poslední chvíle nebylo jasné, zda turnaj bude, zda na něj budou moci přijít nějací diváci. Povedlo se. Klání Světové série v plážovém volejbalu J&T Banka Ostrava Beach Open se po loňském výpadku vinou koronaviru letos uskutečnilo, ale…

„Byly to nervy,“ prohlásil Marek Tesař, jednatel pořádající agentury Raul. „Ve hře bylo zrušení, pak varianta bez diváků, ale zhruba tři týdny před akcí jsme dostali povolení od ministerstva zdravotnictví, že v hledišti bude moci být tisíc osob.“

Ostrava byla letos prvním turnajem světové tour, na který fanoušci mohli přijít.

„Museli jsme tak ještě rychle překreslit postavení kurtů a stavět tribuny. Ale díky nasazení celého organizačního týmu se vše povedlo a atmosféra byla výborná. Fanoušci si zaslouží absolutorium – včetně toho, že respektovali hygienická pravidla,“ podotkl Tesař.

Co vám v souvislosti s covidem dělalo největší komplikace?
Asi jako všem v téhle době těžko předvídatelný vývoj, nejasná pravidla. Ale věřím, že náš turnaj a atmosféra na něm jsou nadějí pro všechny akce, a nejen ty sportovní.

Dá se říct, že se už ostravský turnaj usadil mezi nejlepšími na světovém okruhu?
Jsem si jist, že má ve světě beachvolejbalu výborné jméno i přes poměrně krátkou historii. To potvrdilo hodnocení předchozích ročníků, kdy jsem vždy skončili mezi třemi nejlepšími beachvolejbalovými akcemi na světě. Musíme to však neustále potvrzovat, protože zájem o pořádání turnaje na této úrovní je ve světě velký. Na vyhodnocení tohoto ročníku si ještě počkáme, ale řekl bych, že jsme si určitě nepohoršili.

Jak vnímáte chválu elitních beachvolejbalistů na průmyslové prostředí Dolních Vítkovic?
Nás všechny, co turnaj připravujeme, to těší. Když vám trojnásobná olympijská vítězka Kerri Walshová Jenningsová řekne, že je to jedna z nejzajímavějších lokalit, kde v životě hrála, jen to potvrzuje fenomenální genius loci celého areálu. A to Kerri hraje přes dvacet let na vrcholné úrovni. Udělali jsem s Český volejbalovým svazem dobře, že jsme se rozhodli pro Ostravu a zdejší areál.

Jaká je budoucnost turnaje? Plánujete ho ještě něčím oživit?
Díky podpoře komerčních partnerů, ale také statutárního města Ostrava, Moravskoslezského kraje a Národní sportovní agentury jsem přesvědčen, že budoucnost může být hodně zajímavá. Koneckonců to potvrzují i pozitivní reakce z mezinárodní federace. Po úplném rozvolnění nynějších restrikcí se chceme zaměřit na doprovodný program pro fanoušky a neustále pracovat na už tak dobré atmosféře.

Písek z kurtů dovezený ze Střelče u Jičína každý rok pomáhá při stavbě nových beachvolejbalových hřišť v kraji. Bude tomu tak i letos?
Domluvili jsme se s vedením Dolní oblasti Vítkovice, že tam jeden kurt necháme v provozu do volejbalového mistrovství Evropy, které bude v Ostravě v září. Půjde o odkaz nejen J&T Banka Ostrava Beach Open, ale také o připomenutí sta let českého volejbalu. Písek z dalších dvorců opět půjde na obnovu či stavbu nových hřišť v Moravskoslezském kraji.

Světová elita se pod vysoké Z ostravského písku pece vždy těší

Opakuje se to každý rok. Letos potřetí. Nejlepší světoví beachvolejbalisté obdivují průmyslové prostředí někdejších vysokých pecí v Dolních Vítkovicích, pod nimiž se hraje turnaj Světové série J&T Banka Ostrava Beach Open.

„Moc rádi se tady vracíme. Jsme zde šťastni. Ta oblast je perfektní,“ vykládal Šerif Janus, katarský beachvolejbalista, který se svým spoluhráčem Ahmedem Tadžínem tvoří letos nejúspěšnější světovou dvojici.

Leč v Ostravě letos z šesti turnajů, které odehráli, skončili nejhůře – devátí. Možná i proto, že… „Je to tady fakt specifické. Jsou tu jiné výhledy, s čímž není lehké se vypořádat,“ popisoval Ahmed Tadžín. „Občas si uvědomíte, že se až moc díváte kolem a nesoustředíte se tolik na zápas. Ale je pěkné rozhlížet se kolem.“

Rus Oleg Stojanovskij, jenž byl s Vjačeslavem Krasilnikovem čtvrtý, podotkl, že ho okolí nerozptyluje, že při hře nemá potíže s orientací. „Každopádně prostředí je originální, naprosto odlišné od jiných turnajů, a proto tady rádi hrajeme,“ uvedl Stojanovskij.

„Jedinečná je i atmosféra. Hrát tady je vážně zábava,“ usmál se rakouský reprezentant Robin Seidl. „Už se těšíme, až sem přijedeme zase za rok.“

Autor: 

Zdroj: https://www.idnes.cz/sport/volejbal/ostrava-plazovy-volejbal-svetovy-okruh-rozhovor-marek-tesar.A210609_612193_volejbal_ten?zdroj=vybava_idnes

12.6.2021