Close

28.4.2019

Hermannová se Slukovou slaví v Číně stříbro

Měsíc před startem čtyřhvězdičkového beachvolejbalového turnaje Světové série v Ostravě vybojovaly české hráčky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková stříbro na turnaji v čínském Xiamenu. České jedničky nestačily ve finále na brazilskou dvojici Ana Patricia Ramosová, Rebecca Silvaová.

 

Český beachvolejbalový pár se vrátil do Světové série po osmiměsíční zápasové pauze způsobené zraněním ramene Markéty Slukové. České jedničky však v Číně dokázaly, že jsou ve skvělé formě – čtyřhvězdičkovým turnajem prošly bez porážky až do finále. Po čtyřech výhrách dokázaly v semifinále vyřadit australskou dvojici Clancyová, Artachová a o zlato se utkaly s Brazilkami Ramosovou, Silvaovou. Jihoameričanky mají na svém kontě několik úspěchů z předchozích turnajů – zlato z 4* turnaje v Haagu a 3* v Čchin-čou a stříbro z 4* klání v Jang-čou.

Vyrovnané finále nakonec ovládly Brazilky, když  dramatické koncovky obou setů dotáhly  k vítězství v těsném poměru 25:23 a 26:24.

Brazilský tým je velmi silný a talentovaný, hraje agresivně. Nám dnes moc nevycházel servis, soupeřky nás tlačily a rozhodně si dnešní vítězství zasloužily,“ zhodnotila finálový zápas i úspěšné účinkování v turnaji Barbora Hermannová.

I když nás dnešní těsná prohra mrzí, jsme rády, že se nám podařilo dostat až do finále po tak dlouhé pauze,“ doplnila Markéta Sluková.

Fanoušci českého páru si lepší vstup do sezony ani nemohli přát. Barbora Hermannová s Markétou Slukovou budou už za měsíc obhajovat loňské vítězství na kurtech v atraktivním areálu Dolních Vítkovic. Druhý ročník J&T Banka Ostrava Beach Open se uskuteční od 29. května do 2. června 2019. Turnaji v Ostravě předcházejí ještě dvě čtyřhvězdičkové zastávky v Číně a Brazílii.

Foto: FIVB

28.4.2019