Close

4.5.2019

Čtvrtý titul na Světovém okruhu pro Hermannovou a Slukovou

České beachvolejbalové jedničky Barbora Hermannová a Markéta Sluková slaví triumf na tříhvězdičkovém turnaji v Kuala Lumpuru. V dramatické třísetové bitvě s americkým párem Kerri Walsh Jenningsová, Brooke Sweatová dokázaly otočit vývoj zápasu a zvítězily 24:26, 22:20, 15:12.

Češky se probojovaly do finále Světové série podruhé ve dvou týdnech – minulý víkend získaly stříbro na 4* turnaji v čínském Xiamenu, tentokrát došly v Malajsii až na vrchol.

Byl to opravdu náročný zápas se spoustou dlouhých výměn,“ okomentovala utkání Sluková. „Myslím, že o naší výhře rozhodl o něco lepší servis i obrana. V závěru utkání jsme měly o trochu víc štěstí.“

Výhrou nad trojnásobnou olympijskou vítězkou Walshovou Jenningsovou a Sweatovou si český pár připsal čtvrtý společný titul v rámci Světové série FIVB. I po osmiměsíční pauze způsobené zraněním ramene Slukové Češky dokázaly, že s nimi světová elita musí počítat.

Je to vážně neuvěřitelný úspěch, jsem na nás velmi hrdá. Turnaji předcházela skvělá příprava a stále je kam růst,“ uzavřela Hermannová.

Foto: FIVB

Český pár Babora Hermannová, Markéta Sluková bude na konci května obhajovat loňské vítězství v rámci druhého ročníku čtyřhvězdičkového turnaje J&T Banka Ostrava Beach Open, který se uskuteční v atraktivním areálu Dolních Vítkovic.

4.5.2019