Close

21.6.2018

České ženy boj o vítězství ve skupině prohrály, muži nakonec nehráli

V soutěži žen na Czech Beach Open žádný z českých týmů nedosáhl na vítězství ve skupině. Barbora Hermannová s Markétou Slukovou v boji o první místo prohrály s Nizozemkami Ramond van Iersenovou a Stubbeovou 1:2. Obsadily tak druhé místo a budou v play off hrát první kolo.

Vyrovnaný duel rozhodovaly v prvních dvou setech koncovky. Dva bloky Nizozemek znamenaly v tom úvodním vedení 1:0, pak v dramatické koncovce druhého setu Češky vyrovnaly. V tie breaku získaly Nizozemky hned v úvodu vedení a za stavu 4:10 si Barbora Hermannová vzala „medical time“. Zápas sice po ošetření dohrála, ale nakonec odešly společně s Markétou Slukovou poraženy. „Chytala jsem křeče do obou lýtek, a to mě samozřejmě omezovalo v pohybu. Proto jsem požádala o pomoc a přece jen jsem zápas dohrála. Ale nebylo to nic příjemného, neběhala jsem dobře a moc jsem Maki v tie breaku nepomohla,“ specifikovala své zdravotní problémy česká reprezentantka.

Také Markéta Sluková potvrdila, že zranění Báry ovlivnilo průběh rozhodující sady. „Když má parťačka zdravotní problémy, nemohu od ní chtít velké věci. Chtěla jsem víc riskovat na servisu, ale moc mi to nevycházelo. Nizozemky naopak moc nechybovaly a byly na servisu velmi silné. Utekly nám a v závěru už nešlo nic dělat. Je to sice škoda, že jsme skupinu nevyhrály, ale v turnaji pokračujeme a budeme se snažit postoupit mezi šestnáct nejlepších z prvního kola.“ Jak ale dodala Barbora Hermannová, tohle je mnohem složitější, než se do osmifinále probojovat ze skupiny. Nehledě o dalších ambicích. „Je to hodně o losu, mezi šestnáct by to ještě mohlo jít, ale pak už narazíme na týmy, které vyhrály skupinu a budou mezi šestnácti nasazené. Na druhou stranu, tam už stejně žádné slabé dvojice nebudou.“

Ve chvíli, kdy měli na centrální kurt nastoupit čeští hráči Ondřej Perušič a David Schweiner k boji o první místo ve skupině, se nad Ostravou zatáhlo a mračna nevěštila nic dobrého. V pološeru se sice ještě hráči rozcvičili, proběhl los, ale nakonec byl souboj českých reprezentantů s ruským párem Semenov/Leshukov odložen na páteční ráno. „My v tomto rozhodování nehrajeme žádnou roli. Byli jsme připraveni hrát, byť ty podmínky rozhodně nejsou dobré. Nakonec ale přišel hlavní rozhodčí, který oznámil, že vedení turnaje se rozhodlo zápas odložit. Je nám to celkem jedno, jsme poměrně vyrovnané dvojice, takže jestli budeme hrát ráno nebo večer, to roli nehraje,“ řekl při odchodu z kurtu Ondřej Perušič.

Foto: Vlastimil Vacek/Czech Beach Open

21.6.2018