Close

19.3.2019

České beachvolejbalové jedničky skončily v Kataru už ve skupině

Český beachvolejbalový pár Ondřej Perušič, David Schweiner se poprvé v sezoně zúčastnil čtyřhvězdičkového turnaje Světové série FIVB. V katarském Dauhá se Češi střetli s aktuálními světovými jedničkami a po velkém boji skončili již v základní skupině.

Český pár se na turnaji v Dauhá představil vůbec poprvé v kariéře. Podobně jako v moravskoslezské metropoli si diváci mohli vychutnat světový beachvolejbal na netradičním místě.

Organizačně se jednalo o povedený turnaj, bohužel se však netěšil velkému zájmu místních. Centrkurt, který se nacházel na atraktivním místě v amfiteátru, byl zaplněný jen velmi málo, a to i během zápasů o medaile,“ okomentoval dějiště čtyřhvězdičkového klání Perušič. „Pokud bychom měli srovnat turnaj s Ostravou, po organizační stránce i volbou místa jde o povedené a zajímavé turnaje, kde hráčům nic nechybí. V Ostravě však panuje jednoznačně lepší atmosféra, a to nejen pro domácí týmy, ale dle ohlasu i pro ty zahraniční,“ dodal Schweiner.

Českou dvojici Perušič, Schweiner čekal v Dauhá velmi kvalitní a těžký los. Nejprve v třísetové bitvě podlehli aktuálním jedničkám světového žebříčku, norské dvojici Anders Berntsen Mol, Christian Sandlie Sørum. V druhém zápase pak byl nad jejich síly nizozemský pár Steven van de Velde a Christiaan Varenhorst.

S našimi výkony v turnaji nejsme a ani nemůžeme být spokojení. Naše působení jsme ukončili nejkratší možnou cestou už ve skupinové fázi, kde jsme dvakrát těsně prohráli,“ zhodnotil vystoupení českého týmu Perušič. „Do hry se nám nepodařilo zapracovat ty prvky, kterým jsme se věnovali během přípravy, a to musíme rozhodně do nadcházející sezony zlepšit.

Turnaj v katarském Dauhá senzačně ovládli chilští bratranci Marco Grimalt, Esteban Grimalt, kteří ve finále porazili Američany Nicholase Lucenu a Philipa Dalhaussera a poprvé v kariéře vybojovali čtyřhvězdičkové vítězství.

Před startem olympijské kvalifikace patří českému páru dělená třináctá pozice v žebříčku FIVB. „Hlavní část sezony a ty největší a nejdůležitější turnaje se ještě blíží. Po odpočinku zahájíme poslední část přípravy, která směřuje právě k tomuto období,“ uzavřel Schweiner.

Česká republika letos opět přivítá světovou beachvolejbalovou špičku, která se představí v rámci čtyřhvězdičkového turnaje Světové série FIVB. Na rozdíl od skončeného podniku v Kataru půjde o turnaj pro mužské i ženské páry. J&T Banka Ostrava Beach Open se uskuteční v atraktivní oblasti Dolních Vítkovic od 29. května do 2. června 2019. Turnaji v Ostravě předcházejí ještě tři čtyřhvězdičkové zastávky – dvakrát v Číně a v Brazílii.

Foto: worldtour.2019.fivb.com

19.3.2019