Close

28.5.2022

Češi udolali Katařany a jsou v semifinále

Skvělý obrat ve čtvrtfinálovém duelu J&T Banka Ostrava Beach Pro v Dolních Vítkovicích proti katarskému páru Cherif Younousse a Ahmed Tijan předvedli čeští reprezentanti Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem a postoupili do semifinále. V něm se v podvečer utkají se Španěly Pablo Herrerou a Adriánem Gavirou.

Úvodní set zvládl lépe bronzový tým z olympiády v Tokiu, když za vyrovnaného stavu 13:13 odskočil až na 20:14. Byla to pro zaplněné tribuny studená sprcha, jenže česká dvojice zůstala klidná. „Byl to zápas jako kterýkoliv jiný proti nim. V prvním setu dostaneme po papuli a pak začínáme hrát líp. My víme, že oni v prvním setu hrají volejbal, kterému se dá těžko konkurovat. My naopak musíme zůstat trpěliví až do konce. To se nám povedlo a díky tomu jsme vyhráli,“ řekl k úvodnímu dějství, které Češi prohráli 16:21, David Schweiner.

Vstup do druhého setu se Perušičovi se Schweinerem povedl o poznání lépe. Vedli 6:2, pak 14:11 a když jejich soupeři snížili na rozdíl jediného bodu, vzali si time out. Pak opět hru ovládli a set vyhráli. „Proti atleticky skvělým Katařanům je potřeba být kvalitní na podání. Když nejsou v ideální pozici, jde jejich síla na útoku výrazně dolů. To byl náš první cíl. Ten druhý je naše dobrá trpělivá ztráta, což dnes myslím rozhodlo. Proti nim je třeba čekat na svoji příležitost a pak bodovat. To se nám ve druhém a třetím setu dařilo,“ pokračoval v hodnocení zápasu Ondřej Perušič.

Rovněž v rozhodujícím tiebreaku byli od začátku o krok napřed. Katařané se sice snažili o zvrat, ale český pár šel rázně za postupem. Vyhrál nejtěsnějším rozdílem 15:13. „Je to určitě cenný skalp. Oni od minulého roku předvádí neuvěřitelné výkony. Nejde je unavit, jdou do každého zápasu naplno, občas mi připadá že jsou tam na druhé straně tři, a ne jenom dva. Já věřím, že se podobně popereme i o finále, byť to bude proti Španělům úplně jiný zápas než včera,“ dodal David Schweiner.

Semifinálové dvojice v mužské soutěži tedy tvoří Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem a Španělé Pablo Herrera s Adriánem Gavirou, druhou dvojicí jsou Norové Anders Mol s Christianem Sørumem a Alexander Brouwer s Robertem Meeuwsenem. V soutěži žen budou o finále hrát Joana Heidrichová s Anouk Vergéovou-Dépreovou proti Brazilkám Talitě a Rebecce, druhou semifinálovou dvojici tvoří Němky Svenja Müllerová s Cinjou Tillmanovou a Švýcarky Tanja Hüberliová s Ninou Brunnerovou

Foto: Vlastimil Vacek

28.5.2022