Close

12.5.2022

V Ostravě si o titul zahraje 14 Brazilek

Hned pětice párů brazilských žen byla nasazena do hlavní části turnaje J&T Banka Ostrava Beach Pro. O postup do skupinové fáze budou v kvalifikaci bojovat další dva týmy z jihoamerické kolébky plážového volejbalu. Díky divoké kartě nepřijdou čeští fanoušci o ostravskou rodačku a vítězku první vítkovické „světovky“ Barboru Hermannovou, která od olympijských her nastupuje s Marií Sárou Štochlovou.

Po tokijském turnaji nezůstal v ženském plážovém volejbale kámen na kameni. Na světových kurtech tak letos neuvidíme například těhotnou Markétu Nausch Slukovou ani hvězdnou Brazilku Agathu. Barbora Hermannová i Duda tak nastupují s novými parťačkami. Všechny jsou přitom přímo nasazeny do skupinové fáze ostravského turnaje z nejvyšší kategorie Elite 16.

O své místo si řekly také aktuální světové jedničky Katja Stamová a Raisa Schoonová z Holandska, nebo světové šampionky a jedny z největších hvězd současného plážového volejbalu Sarah PavanováMelissou Humana-Paradesovou z Kanady. Ze zlata se vloni ve Vítkovicích radovala Sarah Sponcilová, která v nové sezóně nastupuje s Terese Cannonovou. Američanky čekají ve středu 25. května kvalifikační duely o postup do skupinové fáze turnaje.

Obhájit nebo ještě vylepšit stříbrnou pozici z loňska přijedou do Ostravy Švýcarky Joana Heidrichová a Anouk Vergé-Dépréová. Na bronzový stupínek tehdy dotančily Brazilky Barbara a Carol, které jsou aktuálně dvojkami světového rankingu a v letošní sezóně slavily titul na turnaji kategorie Challenge v mexické Tlaxcale.

Domácí fanoušci budou mít možnost podpořit v kvalifikaci i Annu Pospíšilovou, která letos spojila síly s Martinou Williams. Pro český pár, který získal kvalifikační divokou kartu, bude postup mezi elitní šestnáctku náročnou výzvou.

Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Pro se v Dolních Vítkovicích odehraje na dvou soutěžních kurtech. Plážová volejbalistky budou mít k dispozici další dvojici tréninkových hřišť.

12.5.2022