Close

29.3.2019

Beachvolejbalové hvězdy se v Ostravě představí již za dva měsíce

Čtyřhvězdičkový turnaj Světové série FIVB J&T Banka Ostrava Beach Open se v moravskoslezské metropoli uskuteční už za dva měsíce. Fanoušci se mohou těšit na české ženské a mužské jedničky a řadu světových beachvolejbalových hvězd, které proti sobě nastoupí opět v atraktivním areálu Dolních Vítkovic. Vítězství z loňského roku bude obhajovat český pár Markéta Nausch Sluková, Barbora Hermannová.

 

Loňská premiéra historicky největšího turnaje v plážovém volejbale na území České republiky se těšila příznivým reakcím ze strany publika i samotných hráčů a nejen z organizačního pohledu se ostravský turnaj zařadil mezi top turnaje Světové série FIVB za rok 2018.

 

V porovnání s loňskem jsme turnaj termínově posunuli o několik týdnů dopředu a v tomto období ho budeme držet i v roce 2020, čímž se nám hned dvakrát podaří zařadit do olympijského kvalifikačního období pro hry v Tokiu 2020. Maximálně tím využijeme potenciál ostravského podniku pro naše hráčky a hráče, kteří budou mít možnost získat v domácím prostředí důležité body do olympijské kvalifikace,“ popsal hlavní novinku ročníku předseda volejbalového svazu Marek Pakosta.

 

Všech šest kurtů na pětidenní akci vyroste v unikátním areálu Dolních Vítkovic a vedle nového titulárního partnera podpořili turnaj i v roce 2019 statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj.

 

Z loňského turnaje jsem byl nadšený, stejně jako snad všichni, co přijeli do Dolních Vítkovic volejbalistům fandit. Tato prestižní akce opět dokázala, že špičkový sport k Moravskoslezskému kraji patří. Také mě potěšila fascinující forma Markéty Slukové a Báry Hermannové. Doufám, že se můžeme i letos těšit na podobné sportovní zážitky a úžasnou atmosféru, kterou si mohli užít nejen sportovní fajnšmekři, ale třeba i školáci, kteří se do Dolních Vítkovic během dopolední vypravili. Je skvělé, že i letos bude vstup na turnaj ve všední dny bezplatný,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

 

Je perfektní, že se v Ostravě znovu dočkáme velkého turnaje v tak divácky atraktivním sportu, jakým je beach volejbal, a to rovnou na špičkové úrovni v podobě podniku Světové série. Jedinečným bonusem pro hráče i diváky bude opět nepřehlédnutelný kontrast tohoto plážového sportu s industriálním prostředím Dolních Vítkovic. Důležitým prvkem naší podpory je následné využití písku pro rozvoj sportu na základních školách a na ostravských sportovištích,“ vysvětlil primátor Tomáš Macura.

 

Loni se domácí fanoušci radovali z vítězství českých jedniček Markéty Nausch Slukové a Barbory Hermannové. V mužské části turnaje mezi čtyři nejlepší páry postoupili také Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem, kteří se chtějí letos poprat o ještě lepší výsledek.

 

Jsem rád, že se spojení Světové série FIVB a ostravských Dolních Vítkovic osvědčilo. Nyní se díky podpoře nového generálního partnera J&T Bance a pokračující spolupráci s Moravskoslezským krajem, Ostravou a MŠMT daří organizace už druhého ročníku turnaje. V letošním roce půjde o jednu z nejvýznamnějších tuzemských sportovních akcí i díky živému pokrytí celého turnaje Českou televizí,“ doplnil Marek Tesař z pořádající agentury Raul.

 

Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Open odstartuje ve středu 29. května kvalifikačními utkáními, ve čtvrtek ráno následuje hlavní soutěž s 32 mužskými a 32 ženskými dvojicemi, která vyvrcholí finálovými souboji v neděli 2. června. Součástí beachvolejbalového svátku bude také doprovodný program ve fanzóně, Festival barevného minivolejbalu a turnaj pro družstva z moravskoslezských dětských domovů.

 

Ve dnech 29. až 31. května bude vstup do areálu pro všechny zdarma. Na sobotní a nedělní zápasy vyřazovací části turnaje jsou k dispozici vstupenky prostřednictvím sítě Ticketportal. Na oba víkendové dny je možné zakoupit zvýhodněnou permanentku.

Tisková zpráva ke stažení zde: TZ_Beach hvězdy již za dva měsíce

29.3.2019